Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Cenniki do pobrania

Clepsydra 2/2020. Naukowe czasopismo historyczne

Dostępność: przedsprzedaż
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 9,99 zł 9.99
ilość egz

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

ISSN 2658-2201
Numer 2/2020
Liczba stron: 432

 

CLEPSYDRA to zupełnie nowy pomysł na naukę. Ideą czasopisma jest niespotykane dotąd przekazywanie efektów najświeższych badań historycznych naukowców polskich i zagranicznych w formie dostosowanej do odbioru także czytelników niespecjalistów. Nasze badania staramy się upowszechniać równocześnie z otrzymaniem ich wyników, a do wspólnej refleksji nad przeszłością zapraszamy nie tylko profesjonalnych badaczy, ale także wszystkich innych zainteresowanych historią. Służy temu zarówno specyficzny układ treści (w tym powiększenie spectrum zainteresowań czasopisma o rozmowy, edycje źródłowe, przegląd wydarzeń i recenzje), jak również nowoczesna szata graficzna.

 

W numerze 2 piszemy o fenomenie działkownictwa. Jaka była idea przyświecająca twórcom ogródków działkowych? Jak to się stało, że zaczęliśmy wyjeżdżać „na działki”? Właściwa lektura na chłodny wieczór pełen tęsknoty do wiosennego słońca i relaksującej pracy w ogródku!

Tym razem mamy także drugi temat numeru – politykę historyczną. Czym jest? Jak sobie radzi z nią polski rząd? Co myśli o niej środowisko polskich historyków?
Poczytacie także o tworzeniu się miejskiej autonomii w średniowiecznej Flandrii, pierwszym bombardowaniu Londynu czy aktualnym spojrzeniu na mitologię słowiańską.

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl