Androgyn czy hermafrodyta?

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 35,00 zł 35.00
ilość egz

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Autor:  Dominika Lewandowska
Wydanie: Warszawa 2019
Oprawa: twarda
Liczba stron: 346

Seria: Parnassus

 

Książka poświęcona jest zjawisku biologicznego hermafrodytyzmu w optyce autorów starożytnych. W pierwszej części wyodrębniono źródła dotyczące charakteru „androgyna” (gr. ἀνδρόγυνος), w tym znany passus z Sympozjonu Platona, które – wbrew aktualnie przyjętej opinii badawczej – nie opisują rzeczywistych hermafrodytów, lecz w zasadzie w całości odnoszą się do szeroko pojętej „zniewieściałości”, uważanej za cechę pejoratywną.

W części drugiej poddano analizie relacje na temat osób posiadających jednocześnie męskie i żeńskie organy seksualne, pokazując, jak starożytni rozumieli przyczyny narodzin hermafrodytów oraz ich miejsce w społeczeństwie zorganizowanym według dwóch płci – oddzielnie uwzględniając punkt widzenia Greków i Rzymian. Uzupełnieniem pracy są rozdziały o mitologicznym Hermafroditosie i opowieściach o postaciach „zmiennopłciowych”, umieszczanych przez starożytnych na pograniczu hermafrodytyzmu.

Niniejsza publikacja jest pierwszym tak kompleksowym omówieniem hermafrodytyzmu w starożytności, poddającym analizie różne typy źródeł (m.in. historiograficzne, medyczne, astrologiczne, normatywne) i dodającym do dyskusji także przykłady dotąd nieuwzględnione w podstawowych monografiach na ten temat.

 

  Na życzenie klienta możliwa jest inna metoda wysyłki, np. zagraniczna, a nawet wysyłka zwykłym listem – w tej ostatniej opcji jednak księgarnia nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne zaginięcie zakupionej książki. W przypadku indywidualnych ustaleń prosimy o kontakt za pomocą Formularza kontaktowego.

MOŻNA PŁACIĆ PRZEZ   platnosci.pl      LUB PRZEZ   paypal

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl