Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Cenniki do pobrania

Ἑλληνιστὶ γινώσκεις; podręcznik do nauki greki chrześcijańskiej

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 59,90 zł 59.90
ilość egz

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Monika Mikuła
Wydawnictwo Naukowe Sub Lupa

ISBN 978-83-65886-26-2
Objętość: 382 strony

 

Wiele spośród osób chcących poznać starożytną grekę kieruje się szczególną motywacją: zależy im na tym, by poznać w oryginale Nowy Testament i pisma greckich pisarzy wczesnochrześcijańskich. Z myślą o takich właśnie użytkownikach powstał podręcznik Moniki Mikuły Ἑλληνιστὶ γινώσκεις; – nowoczesny, kompetentnie ułożony, oparty niemal wyłącznie na autentycznych tekstach starożytnych.


Materiał gramatyczny jest równomiernie rozłożony na czterdzieści lekcji, ale już w połowie podręcznika użytkownik zna na tyle gramatykę i słownictwo, że może sobie radzić z dłuższymi tekstami oryginalnymi. Znajdujące się na końcu książki tabele deklinacji i koniugacji oraz indeks terminów gramatycznych pozwalają korzystać z niej jak z zarysu gramatyki greki chrześcijańskiej. Istotnym walorem podręcznika jest to, że może być on przerabiany zarówno z pomocą nauczyciela, jak i samodzielnie – jako samouczek.


Podręcznik Moniki Mikuły jest znakomitym narzędziem nie tylko dla osób zainteresowanych teologią katolicką, prawosławną czy protestancką, ale również dla tych, których fascynuje ten ważny – choć w studiach filologii klasycznej dość marginalnie traktowany – etap rozwoju kultury greckiej. Ta książka jest jednak czymś więcej niż instrumentem: jej użytkownik nabędzie cenną wiedzę z dziedziny językoznawstwa, z historii literatury i kultury, a co może jeszcze ważniejsze, będzie odczuwał potrzebę samodzielnego pogłębiania tej wiedzy.

 

 

MOŻNA PŁACIĆ PRZEZ         LUB PRZEZ   

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl